Zkoušky v autoškole 2012

Řešení dopravních situací
Jak probíhají?
Jaký mají zkoušky průběh? Zkouška může probíhat jinak ve velkém městě jako Praha nebo Brno a jinak na maloměstě či vesnici. Provoz v malém městě je méně stresující a řidič nováček se nemusí obávat složitějších situací jako složité křižovatky nebo třeba kruhové objezdy s tramvajovými kolejemi.
Co zahrnují?
Do zkoušek patří teoretická část, ve které je třeba prokázat znalost dopravních předpisů (pro rok 2014 a praktická část, kde adept na řidičský průkaz ukazuje své schopnosti komisařovi v provozu.
Stop - dopravní značka

Testy 2014 ke stažení

Už docházíte do autoškoly? Máte ale málo času na přednášky a cvičení a obáváte se, že zkoušku samotnou nezvládnete? Co takhle vyzkoušet online testy či si stáhnout nějaká jejich starší vydání a prozkoušet si to nanečisto doma? Nebylo by to skvělé?

Přestože se u většiny autoškol dává poměrně silný důraz na závěrečné zkoušky, nikdy se nesetkáte s případem, že by vás někdo úmyslně potopil a od zkoušky vyhodil. Naopak, vzhledem k tomu, že se jedná o soukromé firmy (pověřené státem skrze ministerstvo dopravy), mají i oni nejvyšší zájem na to, aby jejich školu ukončilo co nejvíce absolventů a aby tito pak mohli doporučovat zmíněnou firmu svým známým a přátelům. I z toho důvodu často na svých stránkách poskytují starší verze či beta verze svých vlastních testů, buď zcela zdarma či za mírný příplatek, svým klientům a prozkoušení. Tyto testy slouží hlavně ke zvyknutí si na strukturu a průběh testu a nesoustředí se příliš na faktické znalosti. V jiných případech pak jsou poskytovány přímo online testy, a to buď přímo reálné testy měřené časem, nebo zkušební testy s omezenou vyplnitelností. Pokud vaše autoškola poskytuje podobné služby, rozhodně jich využijte!

Stáhnutí testů či testových otázek do vašeho počítače poskytuje řadu dalších výhod. Testy online jsou často časově ohraničené a působí poměrně velké hromadění stresu a ne tak výjimečně způsobí hlubokou depresi. Pokud máte otázky doma a nic vám neříkají, můžete si je v klidu projít a rozebrat, dohledat si správné odpovědi. Tímto způsobem se skvěle naučíte nejen systém otázek a odpovědí použitý v daném testu, ale i samotnou látku! Úplně nejlepší volbou je pak kombinovat e testy autoškoly a stažitelné verze, čímž se docílí nejvyšší efektivity učení.

Co dál se dá stáhnout?

Samozřejmě, největší výhoda stahovatelných testů plyne z toho, že jsou stahovatelné. Tedy že je máte ve svém počítači, máte k nim neustálý přístup a nejste závislí na internetu – i když jsou online testy čím dál populárnější. Ještě jste však zdaleka nevyužili plný potenciál této úžasné sítě! K mání a případnému stáhnutí je toho ještě mnohem více, než byste si mohli pomyslet.

V první řadě bude užitečné zjistit si pravidla silničního provozu. Alespoň jednou byste tuto knížečku, tento dokument, měli číst, a nejlépe jej mít stále k dispozici. Na webových stránkách ministerstva dopravy je k dispozici plná verze, aktualizovaná pro rok 2014. Můžete se z něj učit, vyhledávat si odpovědi nebo si dokonce vytvářet vlastní otázky, což je nejlepší způsob, jak se něco naučit.

Třebaže testy v autoškole nejsou totéž co scio testy, i tak je k jejich splnění nutná určitá míra inteligence. Některé základní druhy testů proto obsahují i bazální IQ testy. Jistě uznáte, že člověk s výrazně podprůměrným inteligenčním kvocientem bude mít pravděpodobně nižší schopnost mít auto plně pod kontrolou, než výrazně inteligentní jedinec. Ale pozor, nedejte se nachytat! Spousta IQ testů putujících po internetu není zdaleka validní, tedy netestuje člověka na inteligenci. Vyskytují se případy otázek zaměřených na obecné znalosti či jazykovou znalost, které ovšem o inteligenci člověka nevypovídají vůbec nic. Proto si všechny testy, které jsou poskytovány zdarma, raději někde prověřte.

Nakonec je potřeba zmínit i celé programy, které se zabývají autoškolou či simulací otázek v testech. Tyto aplikace jsou často k dispozici zdarma (freeware) a všeobecně jsou dobrým doplňkem pro přípravu na závěrečnou zkoušku v autoškole. Dbejte však na to, aby informace vložené do programu byly aktualizovány a vy se neučili zastaralá pravidla. Na některých serverech pak můžete stáhnout dočasně přístupné programy (shareware), z nichž zpravidla získáte demo verzi, pokud nezaplatíte určitý obnos. Demo vám poskytne přehled o fungování programu a nezřídkakdy i účinnou pomoc při přípravě na zkoušku. Často je však demo verze nastavená tak, aby se po určité době (standardně 30 dní) uzamkla. Poté vám nezbyde, než si danou aplikaci koupit, nebo se poohlédnout po něčem jiném.